Festiwal Kultury Niderlandzkiej dla Dzieci i Młodzieży

W dniach 20-21 kwietnia 2017 r. odbył się  Festiwal Kultury Niderlandzkiej dla Dzieci i Młodzieży „(Nie)tylko dla dzieci”. Organizatorem imprezy jest Ośrodek Kultury Niderlandzkiej działający przy Katedrze Filologii Niderlandzkiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Celem Festiwalu jest prezentacja i popularyzacja kultury niderlandzkiej wśród polskich odbiorców, ze szczególnym naciskiem na literaturę dziecięcą i młodzieżową. Uczetnicy wydarzeń zaplanowanych w ramach imprezy będą mieli okazję m.in. wziąć udział w spotkaniach autorskich i warsztatach interaktywnych z niderlandzkimi autorami tworzącymi dla dzieci i młodzieży, takimi jak Joke van Leeuwen, Sylvia Vanden Heede i Wouter van Reek. Na wrocławskim rynku będzie można obejrzeć prace światowej sławy ilustratora Thé Tjong-Khinga, a w Kinie Nowe Horyzonty przeprowadzony zostanie z nim wywiad. Zwieńczeniem Festiwalu będzie spektakl „Książka wszystkich rzeczy”, w którym zagrają studenci Katedry Filologii Niderlandzkiej.